Yeni Hayat

Geriye dönüp baktığımız zaman çoğumuzun hayatında farklı dönemler olduğunu görürüz ; az yada çok hayatımızın seyrini değiştirip bize öncekinden değişik bir yaşantı sunmuştur bu dönemler. İlkokula başlayışımız, öğrencilik günlerimizin bitip hayata atılışımız, evlilik ve sonra çocuklu hayat. Hepsi farklı yaşantılar verir bize. Hayatı bir önceki dönemden farklı algılamaya başlarız. Önceliklerimiz değişir, bizim için sorun olan durumlar artık sorun gibi görünmemeye başlar ama yeni konular çıkar ortaya kafamızı meşgul eden. Zaman içinde bunlara çözüm buluruz yada bulduğumuzu düşünürüz. Bu süre ne kadar çabuk olursa o kadar rahat geçiririz o dönemi ama bitmeyecek bir çabadır bu. Ne yazık ki yeni dönem başlar bir zaman sonra ve yeni bir çaba…

Hiker with backpack         Genellikle emeklilik dönemini yaşayan insanların içinde bulunduğu bir durum olarak düşünülse de aslında yaşamın her dönemi için düşünülebilecek bir durumdur bu, algıları değiştirmek, olaylara farklı gözle bakabilmek, yorumlamak ve tepkilerimizi bu doğrultuda gösterebilmek. Kendimizi farklı bir yere yerleştirebilmek, ortasında, solunda, arkasında değil yukarısında olmak, günlük yaşantımızın her anına bu noktadan bakabilmek. Yani kendimizin farkında olmak. Kişi bu yolu seçerse bir süre sonra kendisinin de değiştiğini görüyor. Artık eskisi gibi hissetmiyor, eskisi gibi davranmıyor. İşte bu ruh hali değişimin başladığının işareti. Bundan sonra eskisi gibi olamıyorsunuz, yeni bir döneme başlıyorsunuz, işte “Yeni Hayat” burada başlıyor. Bunun için ismimizin içinde yer aldı.

Silhouette of friends simultaneously jumping        Sağlık ve iyilik tabii ki sadece zihinsel olamıyor. Bedenimiz de bu işin içinde. Onu da en iyi şekilde kullanmalı, gereken bakımı yapmalıyız. Bedensel sağlığımız da sürdürülebilir olmalı. Hem zihinsel hem de bedensel iyiliği kapsayan bütüncül bir anlayış içerisinde nasıl olunur, bunu da inceleyeceğiz.

Sevgiyle Kalın

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir